Čas izida:
5. december 2002 |
Zvrst igre:
simulacija vožnje |
Založnik:
Ubisoft
|
Razvijalec:
Ubisoft
|
|
Igra bo kot prvo imela nekaj skupnega z igro Monaco Racing Simulation 2 (pravzaprav bo šlo za nadaljevanje te igre, če smo natančni) in sicer pomanjkanje licence za resnične dirkalnike in moštva. V igri bo sicer šestnajst prog, ki bodo po slikah sodeč resnične proge iz cirkusa formule 1, a nikjer ni bila omenjena uradna licenca. Po besedah UbiSofta bodo proge izdelane popolnoma v 3D, obljubljajo pa tudi visoko stopnjo podrobnosti, za katero bo poskrbel grafični pogon Revenge. Dodan bo povsem nov način scenarijev, ki bo igralcem omogočil, da bodo doživeli nekaj najbolj napetih dirkalnih doživetij.
V načinih igranja bo v prednosti različica za konzole, da bo imela kar šest načinov igranja, od šole vožnja do prvenstev in raznih izzivov. Igralci si bodo skozi kariero postopoma pridobivali izkušnje in se naučili trgovati oz. pogajati z moštvi, kasneje pa bo možno tudi napredovati v boljše moštvo. Izboljšan bo tudi fizikalni model igre, zato se bodo dirkalniki obnašali bolj realistično, poškodbe pa bodo imele dovolj velik vpliv na vodenje dirkalnika. Če smo že pri dirkalnikih naj omenim, da bodo tokrat sestavljeni iz tri tisoč poligonov, imeli bodo izboljšan relief gum, nov način senčenja in podobo. Če pogledate slike iz igre, vam bo takoj jasno, da ne boste našli v RS3 nobenih Ferrarijev ali Williamsov, marsikoga pa bo oblika dirkalnika spominjala bolj na CART kot F1. Pravtako bodo izmišljena tudi vsa imena sponzorjev in dirkačev.
Za vse zagrizene dirkače bo tukaj veliko različnih nastavitev avtomobila, za tiste malo manj zagrizene pa bo prisoten vodič za nastavljanje dirkalnika, ki bo skrbel, da se nihče ne bo izgubil med vsemi nastavitvami. Novih bo kar nekaj pogledov in kamer, največ se govori o pogledu iz kokpita dirkalnika, ki bo stalno vibriral, najbrž glede na obrate motorja. Za vse ljubitelje posnetkov dirk pa bodo v igri posnetki, kakršne lahko vidimo po televiziji (merjenje vmesnega časa, beleženje in primerjava hitrosti na t.i. speed trap-ih...).
Kaj reči za konec? Glede na to, da je bil prvi Racing Simulation prava uspešnica in drugi malo manjša uspešnica, lahko samo upamo, da bo UbiSoftu uspelo z izvrstno igralnostjo in napetim vzdušjem ustvariti vsaj tako dobro simulacijo formule 1, kot je bil njihov zadnji tak izdelek, F1 Racing Championship.